Konsultacje zdrowotne oparte o NADI PARIKSHA (diagnoza z pulsu) oraz Ajurwedyjską Psychiatrię
Z konsultacji może skorzystać każdy kto zmaga się z problemami zdrowotnymi lub czuje zestresowany, zmęczony czy potrzebuje wsparcia w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami. Zapraszamy w szczególności ludzi, którzy szukają odpowiedzi na swój stan, a medycyna zachodnia nie jest wstanie ich dostarczyć. To niezwykła okazja ponieważ Dr. Chitrangana przyjmuję podopiecznych w całej Polsce i 09 lipca gościmy Panią doktor w CUD Grochów.
NADI PARIKSHA – stan zdrowia zakodowany w pulsie
Diagnoza z pulsu stanowi jedną z najstarszych, a przy tym najskuteczniejszych metod badania. Puls jest kompletnym nośnikiem informacji na temat każdego organu w ciele, dlatego pozwala na wnikliwą i szczegółową obserwację zdrowia i funkcjonowania całego organizmu. Dzięki temu możliwe staje się odnalezienie źródła chorób lub problemów zdrowotnych.
Holistyczne podejście do zdrowia oznacza, że każdy organ w ciele, każda tkanka, czy struktura są ze sobą połączone i wzajemnie wpływają na siebie. Co więcej, ciało fizyczne połączone jest także z emocjami i umysłem. Zaburzenie czy nierównowaga w którejkolwiek z tych stref mogą mieć negatywne skutki na pozostałe z nich. Każda zmiana w funkcjonowaniu poszczególnych elementów organizmu ma bezpośredni wpływ na jakość i pracę pulsu.
Postawienie właściwej diagnozy opiera się na poznaniu i właściwym zinterpretowaniu informacji zawartych w pulsie. Technika ta jest całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna. Jej skuteczność zależy od precyzji, wiedzy i doświadczenia specjalisty.
Lekarz medycyny ajurwedyjskiej przeprowadza badanie, przykładając do nadgarstka trzy palce. W ten sposób poznaje, w jaki sposób u badanej osoby pracują poszczególne narządy w ciele, jak działają na siebie poszczególne elementy organizmu, jaki jest rodzaj i poziom energii w całym ciele i w poszczególnych organach. Lekarz odczytuje również konstytucję (prakriti) i nierównowagę (vikriti) w doszach pacjenta.
Konstytucja to indywidualna dla każdego człowieka kombinacja trzech dosz. Wyróżniamy trzy podstawowe dosze: Vata (przestrzeń i powietrze), Pitta (ogień i woda) oraz Kapha (woda i ziemia). Utrzymanie prawidłowej proporcji między nimi (poprzez dietę, aktywności, styl życia i lecznicze zioła) pozwala na zachowanie dobrego zdrowia.
W trakcie konsultacji ajurwedyjskiej:
- poznasz swoją indywidualną kombinację dosz (konstytucję – prakriti),
- dowiesz się jakie masz tendencje do chorób i jak im zapobiegać,
- poznasz przyczyny swoich aktualnych dolegliwości zdrowotnych.
Otrzymasz:
- praktyczne wskazówki dotyczące stylu życia,
- dietę dostosowaną do aktualnego stanu zdrowia i potrzeb organizmu,
- zalecenia dotyczące aktywności fizycznej, sportu, jogi,
- indywidualnie dobrane zioła, wspierające przywracanie równowagi w organizmie.
Psychiatria Ajurwedyjska
Ajurwedyjska psychiatria skupia się nie tylko na objawach psychicznych, ale również na przyczynach tych objawów i stara się odkryć głębsze przyczyny zaburzeń psychicznych, takie jak stres, traumy, niezdrowe nawyki żywieniowe, brak harmonii w relacjach czy niezdrowe środowisko. Poprzez identyfikację i eliminację tych przyczyn, dąży się do trwałej poprawy stanu psychicznego pacjentów. Jak mówi sama dr. Chitra, każdy potrzebuje optymalnego zdrowia psychicznego, aby osiągnąć doskonałość w życiu i karierze.
Doktor Chitrangana Chauhan
Ekspertka Ajurwedy ze specjalizacją diagnostyka pulsu i ajurwedyjską psychiatrią pochodzi z Indii, a Ajurweda jest jej wielką pasją. Po latach studiów zapragnęła wejść w nią jeszcze głębiej, co skłoniło ją do podjęcia studiów doktoranckich w psychiatrii ajurwedyjskiej, czyli niezwykłej gałęzi ajurwedy, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem zaburzeniom psychicznym. Jak cała Ajurweda tak i ona opiera się na holistycznym podejściu, które uwzględnia zdrowie fizyczne, emocjonalne, duchowe i społeczne pacjenta.
Nasza doktor związana jest z Art of Living International Centre Hospital i jego wydziałem w Bangalore w Indiach. Została przeszkolona przez rząd Indii Ayurveda System of Medicine, National Institute of Mental Health and Neuro Sciences, rząd Indii Ministerstwo Sprawiedliwości Społecznej i Upodmiotowienia – Narodowy Instytut Obrony Społecznej. Wykształcenie kierunkowe – licencjat z Ajurwedy Medycyny i chirurgii z Gujarat Ayurveda Uniwersytet Jamnagar, Shri Gulabkunverba Ayurveda Mahavidyalaya Gujarat oraz Medyczny Stopień w ajurwedyjskiej psychiatrii z Shri Dharmasthala Manjunatheshwar Ayurveda Medical College Hassan, Karnataka. Złota medalistka w dziedzinie nauk akademickich i laureatka nagrody Prezydenta dla nauczycieli akademickich. Posiada 11 letnie doświadczenie kliniczne. Prywatnie obok Ajurwedy jest pasją jest trekking, odkrywanie nowych miejsc, gry takie jak badminton i pełne zabawy chwile z przyjaciółmi i rodziną. |
TERMIN KONSULTACJI:
09.07 – 9:00 – 15:00
INWESTYCJA:
200zł
ZAPISY:
Poprzez link na booksy.pl → KLIKNIJ TUTAJ
Spotkanie będzie tłumaczone i asystowane przez Żanetę Tarar
Żaneta Tarar to konsultantka i terapeutka ajurwedyjska, która na co dzień pracuje z lekarzami ajurwedy z Indii. Nauki o życiu uczyła się zarówno w Polsce jak i w Indiach oraz na drodze własnych poszukiwań. Obecnie bierze udział w warsztacie Asthanga Hridaya na którym zgłębia Ajurwedę z tysiącletnich tekstów źródłowych, tłumaczonych bezpośrednio z sanskrytu. Jej celem jest indywidualne wsparcie w procesie zdrowienia oraz w odkrywaniu Twojego unikalnego potencjału.
Comments are closed.